גסטרונומיה Gastronomía

ליהנות גסטרונומיה, אקזוטיזם ומסורות קולינריות של האי. נסה את היין, את תפוחי האדמה, את mojo או את הגבינות.

הנוף האקלימי והנוף של האי משתקף גם במטבח הטעים שלו. זהו מטבח פשוט אך טעים, עשה עם מוצרי הארץ. פירות רבים, רבים מהם טרופיים, ירקות, עם כמה זנים אקזוטיים בעיני הזר, דגים טריים, בשר ותפוחי אדמה. תפוחי אדמה כי הם חובה לנסות את הרוטב הקנרי הבינלאומי ביותר, מוג'ו (אדום או ירוק, פפריקה או פלפל, וכוסברה).

עוד מנות של כוכב הוא פוצ'רו קנרי, מרק עשה עם ירקות שונים ובשר זה נחשב לאחד מזין ובריא ביותר של המטבח הספרדי.

ממקור ילידי gofio, דגנים הסתובבו מוצר קלוי תוצרת כנרות לאכול כמעט כל דבר, החל חלב פרות, לסייר או עדשים. המבקר לא צריך להיות מופתע אם הוא מוצא את זה שימש באחד מאותם תיבות מתכת ישנות של עוגיות, כי זה אומר שזה במקום של אוכל תוצרת בית אותנטי. זהו מזון עשיר מאוד במינרלים, בעיקר ברזל, אבץ ומגנזיום; ואת תרומת האנרגיה הגדולה הודות לנוכחות של פחמימות.

גבינות, בדרך כלל עז, היא אחד בתור ההתחלה האופיינית ביותר של האי. טרי או סודה (מיובש באוויר), גבינות tinerfeños מאופיינות בשק הרך שלהם ירומו מיוחד, שהודיעו הטעם הנקי שלה, מעט חומצי מלוח אריקו-פאסניה, אנאגה, טנו ואל טאנקה הם חלק מתחומי הייצור הבולטים ביותר של טנריף. לאחרונה, כמה גבינות מהאי הוענקו בינלאומית.

בנוסף, באי יש מבחר גדול של דגים: סמס, צ'רנה, ישן, טונה, סרדינים, קיבוצים … לטעום אותם על חוף הים היא חוויה ייחודית ובלתי נמנעת.

המגע המתוק של התפריט מסופק על ידי דבש, מזון טבעי ומיוחד. באי ישנם כמה סוגים ייחודיים בעולם, שכן הם מיוצרים עם מינים אנדמיים של דבורים ופרחים כאחד. אחד הייחודיים ביותר הוא הדבש של מטאטא טיידה.

בננה הקנריים היא, אולי, אחד המוצרים הידועים ביותר של הארכיפלג. זוהי הבננה היחידה בעולם המוכרת כמגנה גיאוגרפית מוגנת (PGI), המבטיחה את ייחודה ואיכותה הגבוהה. טעם מתוק וערכו התזונתי גבוה להפוך אותו הפרי האהוב של ספורטאים ותזונאים ומחוצה באיים הקנריים, שם הוא גדל באופן מסורתי במטעים קטנים. אמנם בדרך כלל נאכלים טריים, זה נפוץ למצוא אותו כמרכיב שייק, גלידה, קבב או מטוגן, פרוס או שלם.

העושר והמגוון של היין המיוצר טנריף במשך יותר מארבע מאות מלווה כל אירוע וכל פנינה גסטרונומית של האי. האופי האטלנטי והגלקני שלה יחד עם זני טרום phylloxera שממנו הם עשויים להפוך אותם ייחודי הביטוי הטוב ביותר ואת הפרשנות של הנוף ואנשיו.

בשר

למרות מסורת הדיג הגדולה של טנריף, האי מציע גם בשרים איכותיים. למרות הנצרכים ביותר הם אלה של בשר חזיר ובשר, בדרך כלל קלויים או מלווה תבשילים, בשר ארנבת ועז הם המפורסמים ביותר הן על ידי האוכלוסייה המקומית על ידי תיירים. וזה כי האיים הקנריים יש שלושה מינים מקומיים של עז, ללא broscellosis, מאוד מוכר בעולם. בשר חזיר שחור, מין אוטוכתוני, הוא גם מוערך מאוד על הטעם שלו.

רבים מתכוני הבשר מלווים במוצרים אופייניים אחרים של האי, כגון תפוחי אדמה או אננס, וזה מה שנקרא תירס אוזן כאן. המקומות הטובים ביותר ליהנות מהם הן המסעדות הממוקמות בצפון האי או בדרום הבינוניות: למרות המפעלים האלה פתוחים כל יום, סופי שבוע מלאים אנשים טנריף שרוצים ליהנות המטבח הקנרי הטוב ביותר עם המשפחה והחברים. בשר צד, צלעות עם תפוחי אדמה או salmorejo ארנב הם חלק מן המאכלים הפופולריים ביותר על אלה אירועים מיוחדים. מתכונים אחרים, מוכרים יותר הרגיל של מגורים של טנריף, הם תפוחי אדמה עם בשר או garbanzas.

איכות הבשרים טנריף הוא עקב הטיפול והטיפול שבו בעלי חיים הם הרים את מבחר ההזנה שבה הם מוזנים, שנעשו על האי עצמו עם חומרי הגלם הטובים ביותר, ביניהם בננות קנריות, בגלל גודלן הקטן, אינן משמשות לייצוא. האקלים עוזר טריטוריה כל כך קטנה כל כך מגוון רחב של בשרים ניתן למצוא, כי הוא מעובד בבית המטבחיים האי טנריף איילנד בעקבות התקנות הארציות והבינלאומיות התובעניות ביותר באמצעות הטכנולוגיות החדישות ביותר כדי להבטיח את איכותו.

ערמונים

הערך התזונתי הגבוה וטעם שאין דומה לו הופכים את הערמונים של טנריף להכרה בינלאומית. זה היה פופולרי בקרב האיכרים במאה השש עשרה, ומאז, אהבת האי של פרי זה לא פחתה. דוגמה לכך היא יותר מ 20 מינים של ערמונים כי הם גדלו באזור Acentejo, בצפון טנריף. בנוסף, יש מסורת כי כל 29 נובמבר, בד בבד עם חגיגות המוקדש סן אנדרס, היקבים של האי לפתוח את הדלתות שלהם לטעום את היין החדש מלווה ערמונים מבושל, mojo ודגים.

ב טנריף, את הערמונים הם נצלו, כמו מתאבן, הן בבתים בקיוסקים מפוזרים סביב ריבועים ושדרות במהלך הסתיו. אבל הם משמשים גם כדי להפוך ריבות, ממתקים או ללוות מתכונים מסורתיים טעימים.

גופיו

בירושה מן Guanches, התושבים הראשונים של טנריף, gofio הוא בזכות עצמו אחד מעמודי התווך של מזון באיים הקנריים. הוא מורכב מקמח דגנים קלוי, אשר יש זנים שונים אשר בולט על הטעם שלה ועל כמה זה בריא. הוא נהנה מערבב עם חלב בארוחת הבוקר, בתוך קדרה אם מעורבב עם מרק דגים או מעורבב עם דבש ושקדים לקינוח או מתאבן. זה גם נפוץ ללוות תבשילים תבשילים, כך כמעט בכל הבתים טנריף אתה יכול למצוא את המרכיב הזה לגמרי טבעי. בין המתכונים החדשניים ביותר עם gofio להתבלט קינוחים כמו גלידה או מוס.

צבעו תלוי אם הוא עשוי עם תירס או חיטה, אבל מאופיין בגוונים בז 'וצהוב. ניחוחו הטעים, יבש ואינטנסיבי, מאפיין את המפעלים המסורתיים שבהם דגנים קלויים וקרקעיים, אשר עדיין ניתן למצוא על האי. להיות מזון הנצרך על ידי האבוריגים של טנריף, זה גם סמל של זהות עבור תושבי האי רבים. היתרונות התזונתיים שלה היו המפתח להישרדות האוכלוסייה במהלך הרעב בשלבים הקשים ביותר בהיסטוריה של טנריף.

לפני כיבוש האיים הקנריים, הפיצו האבוריג'ים את הגופיו, שהכילו את הדגנים השונים במיכלי חרסית ושחטו אותו בין האבנים הבזאלטיות. מהמאה השש-עשרה הורחב מגוון הדגנים שהשתמשו בהם, במיוחד עם הגעת התירס מאמריקה, שהפכה למרכיב מרכזי בגופיו שנצרך כיום. השימושים שלו נעים בין מוסים טעימים או נוגטים של גופיוס לחטיפים וארוחות בוקר המיוצרים בבתים הקנריים, כגון חלב עם גופיו או בננות שטוחות ומפזרים בקמח המזין הזה. בכל שנה השפים הטובים ביותר וממתקים מפתיעים עם מתכונים חדשניים שבהם הגופיו משולב עם מוצרים טיפוסיים וזרים כאחד. בנוסף לטעם שלה, gofio יש תוכן גבוה של מינרלים ופחמימות, מה שהופך אותו אידיאלי לצרוך לפני תרגול הספורט. באופן מסורתי זה היה מוכן בגרגרים, שבהם הוא היה מעורבב עם מים, מלח, דבש או אגוזים מעורבב עם הידיים או בתוך הארנק.

מותק

עשוי כמין אחד של פרח או תערובת למד כמה, דבש טנריף להפוך את ניחוחות של פרחים אנדמיים הקנריים טעם ייחודי. האקזוטיות שלה הריח המתוק שלה הם רק חלק המפתחות להצלחה שלה, להגיב מסורת של יותר מחמש מאות שנים של ההיסטוריה. כזה הוא החשיבות שלה על האי עיריית Sauzal El יכולים לבקר במרכז המבקרים של Miel לה קאסה דה, לפגוש ולטעום כמה התמחויות שלהם. Tajinaste כולל דבש, אשר טעם עדין ובזו גוונים המזכירים המורדים טיידה, שבו פרח אנדמי זה גדל. או אחד של Retama של טיידה, כי הוא חולץ ל 1500 מטר גובה ומתקיים מדי קיץ. דבש אחר, מאוד סקרן, מופק ערמונים, אבוקדו, pennyroyal או הית.

בין דבש multifloral המיוצר טנריף מבדיל בין חוף דבש פסגת הר. בהתאם למקום הייצור ואת הפרחים המשמשים כדי להפוך אותו, הם יכולים להיות גוונים שונים ניחוחות. הדבש המיוצר טנריף כפוף בקרת איכות קפדנית על מנת להבטיח את האותנטיות והטעם. ייעוד מוגן מקור "Miel דה טנריף" הוא חותם כי מבטיח לצרכנים, כי הוא נהנה מוצר טיפוח עבר בקרת איכות קפדנית. הדבש של טנריף הוא השתקפות של הגיוון של באקלים של האי, שכן יש 13 זנים שונים של דבש, עם DOP יותר סוגים של דבש מוכרים קיימים.

קיומם של מינים דבורה הילידים באיים הקנריים הוא סימן לחשיבות כוורנות בטנריף. למרות השחור Bee קנריה שוכנת באיים במשך 2000 שנים, מאז ימי הכיבוש שום עדות לנוכחות של abejeras פרא בכל רחבי טנריף. לכוורות, הן בייצור של דונג ודבש, היה חשוב מאוד בכלכלה המקומית בעבר, שהפך לחלק כלכלה קיומית המשפחה עד עצם היום הזה. כבר בשנת 1799 חוסה דה Viera y קלביחו משתקף מילון שלו להיסטוריה של הטבע, את החשיבות של ייצור דבש בטנריף ויוקרה של מטאטא דבש בעוד כוורות מפקדים המאה התשע עשרה הגיעו לרשום 2746 כוורות ב שנת 1802.

תפוחי אדמה

בין המוצרים הנפוצים ביותר בכל המטבח הקנרי הוא ללא ספק תפוח אדמה. זה כבר טנריף במשך יותר מ 400 שנים, שם הוא הגיע מן החופים של אמריקה עם אותו שם. השטח של טנריף הוצג כאחד הטובים שבהם הוא יכול להיות מבוגר, אז זה הפך עד מהרה לאחד המזונות הבסיסיים של האוכלוסייה של האי וגם אחד המרכיבים היקרים ביותר.

זמן קצר לאחר גילוי אמריקה, 15 מינים המכונה "תפוחי אדמה עתיקים" הגיע באיים הקנריים: זה נחשב כי זנים אלה ידועים ומעובדים על האיים מאז המאה ה -16. מאז 2013, הכינוי המוגן של מקור "Papas Antiguas de Canarias" הוכר. איכותו, טעמו ואיכויותיו הייחודיות היו המניעים העיקריים להגנה מיוחדת זו, הראשונה שהושגה בספרד על פקעת זו.

תפוח האדמה הוא הגיבור של מתכונים רבים בכל הזנים שלה, לא רק הזנים הישנים שלה כמו תפוח אדמה יפה, תפוח אדמה שחור, שושן, וכו '… אבל אפילו תפוחי אדמה נפוצים או לבנים, כפי שהוא עד כה (autodate) או האפיפיור המלך אדוארד, הידוע באיים כמו quinegüa, או לאחרונה יותר יקר או פנים אדומות. זה פקעת מלווה בשר, דגים וכפות כף, אבל זה גם תענוג אם הוא מתענג יחד עם mojos טיפוסי של הארכיפלג. ותפוח האדמה הוא מרכיב רב-תכליתי וטעים, המוערך בכל רחבי אירופה בזכות המרקם החלק והטעמים העזים שלו. בולט במיוחד מגוון של תפוח אדמה שחור, המאופיין עיסת צהוב שלה, אחד המועדף בעת בישול תפוחי אדמה מקומטים.

האקלים והאדמה הוולקנית של טנריף מעודדים את תפוח האדמה להיות מאופיינת בטעם ייחודי ואיכותי גבוהה, ומצאו בכל הגיאוגרפיה של האי. מבחינה היסטורית, זהו אחד הגידולים הבסיסיים להישרדות האוכלוסייה של טנריף לפני הנורמליזציה של התקשורת חילופי סחורות עם שאר אירופה.

דגים

עולם החי הימי העשיר השוכנים לחופי טנריף נתפס גם המתכונים הטעימים שלו עשו עם דגים טריים. אוכלוסיית האי ניזונה במשך בזכות מאות רבות אל השפע של הים, וגם כיום משפחות רבות לחיות מדיג. יש לציין כי כמעט בכל הערים החוף של טנריף אתה יכול לקנות את טרי דגים מהים או טעמת מתכון שנעשה עם דגים של היום במסעדה צופה אל האוקיינוס ​​האטלנטי. אתה יכול גם למצוא בקלות דגים טריים באיכות גבוהה בשווקים של אוכלוסיות גדולות.

עומק נהדר המגיעה לחופי טנריף ואת השפעתו של זרם הגולף עושה את הים סביב אידיאל טנריף עבור גידול זקן, סרדינים, Samas, chernes, פולק, דקר, דקר, מקרל, דיונון מקרל, בין היתר. אלה מינים דגים הם גם מוערך ביותר במטבחים הקנריים, שם הם עשויים מבלי לקחת את הטעם שלהם. הם נצרכים מבושלים או מטוגנים, מלווה רטבים או תפוחי אדמה שהופכים מנות דגים לעונג. דוגמה טובה היא הישנה, ​​אשר נתפס קרוב מאוד לחוף מוגש עם תפוחי אדמה מקומטים מוג'ו קנריים. Cherne נפוץ מאוד קדרות, פופולרי מאוד בצפון טנריף. יתר על כן, ציר דגים היא נהגה להכין escaldón, מנה פופולרית טיפוסי שבו הדמות הראשית השנייה היא gofio (קמח דגנים קלויים) לישה.

בננות

בננה טעים כי הוא גדל באיים הקנריים הוא תוצאה של אקלים מעולה, אדמה וולקנית מועילה מטעי בננה ואת האהבה והטיפול כי החקלאים להקדיש את טיפוח הפרי הזה. המוניטין המצוין של בננה הקנריים מציב אותו בין הטובים בעולם. טנריף הוא האי עם ייצור בננה הגבוהה ביותר, המאופיינת בצבע צהוב מדהים שלה מנוקד עם פינות שחורות. היתרונות של האקלים של טנריף לאפשר את הבננה להישאר עוד במפעל, אשר הוסיף את המהירות שבה הוא מגיע לצרכן מבטיח טעם מעולה לאורך כל השנה.

הוא האמין כי בננה בא באיים הקנריים הודות לסוחרים פורטוגזית שהביאו אותו מן המושבות האפריקאיות, וכי בתורו האיים הקנריים היה נקודת המוצא של ספרדית להעביר את היבול הזה לאמריקה. עם הזמן, בננה הקנריים נבדלה מאחיה משאר העולם, במיוחד בשל טעמו המתוק והעסיסי. זהו מרכיב נפוץ חטיפים וארוחת בוקר, אבל גם מתכונים שונים בהם הוא נצרך גלם או מטוגן. קינוחים, ריבות ליקרים כי יש בננה כמרכיב העיקרי שלו הם מאוד פופולרי בקרב טנריף ותיירים, וניתן לרכוש בפינות שונות של האי.

גבינות

מסורת קבלת הגבינה כי עדיין קיימת באזורים כפריים של טנריף מובנת על ידי הערכה הרבה כי יש טנריף עבור גבינות אדמתו, לרבות שולט גבינת עיזים או עיזים וכבשים מעורבים, יותר creaminess. הם צרכו במיוחד גבינות טריות ולבנות, אבל גם נרפא, לעתים קרובות שנעשו בצורה artisanal. יש לציין הקנריים הם האזור הספרדי עם צריכת הגבינה לנפש הגבוהה ביותר בשנה, עם דמויות הנעות בין 14 לבין 16 קילו הגבינה הצורך מדי שנה לאדם. נתונים אלה, את החשיבות של מחלבות צאן, לגרום להערכה רבה ולעשות חיקוי טנריף מוצר זה מסומן עיבוד מקומי. התקנות האירופיות ואת בקרת קפדנית תחת אשר הגבינות מיוצרים טנריף להבטיח את איכותם.

הפופולריות של גבינה גסטרונומיה טנריף מגיע לנקודה שבה הוא הופך להיות, עם תפוחי אדמה Mojo, אלמנט מפתח מנות עכשוויות יותר בהשראת המטבח קנריים, אשר משתלבים מרכיבים אלה עם שיטות חדשות של הכנה תחבושות. הגבינה הטרייה, עם הטעם הנעים שלה עם ארומת חלב טרי ומגע מלוח, הוא הנצרך ביותר. אישיות אחרות, יותר, הם עישנו או נרפא גבינות, במיוחד למי משח כלפי חוץ עם מוצרים כמו פפריקה או gofio. גבינות כי הם טריים אבל מעושן עם פגזים עץ או שקדים הם גם מאוד פופולרי עם הצרכן המקומי. הם צרכו כאפריטיף או בליווי מנות, אלא גם קלוי מוגש עם Mojo או דבש.