הפארק הלאומי טיידה Parque Nacional del Teide

אתה לא יכול לפספס את הפארק הלאומי נפלא. תוכלו ליהנות נופים שייראה כמו כוכב לכת אחר. תוכלו לנשום את האוויר הטהור של הפסגה הגבוהה ביותר בספרד. תוכלו ללכת בין לבה וולקנית ואתה תרגיש זעיר כאשר אתה רואה את הסביבה המרשימה הכריז על אתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו.

זה ללא ספק המקום הכי מזהה טנריף. הפארק הלאומי טיידה הוכרז כאתר מורשת עולמית על ידי אונסקו בשנת 2007 עם הקטגוריה של טבע טוב. היא גם דיפלומטיה אירופית על ידי מועצת אירופה, ומהווה חלק מהאתרים של רשת Natura 2000. הסיבות לקבלת תעודות כאלה אינן חסרות. מחד גיסא, זהו המדגם השלם ביותר של צמחייה בקומה העל-תיכונית הקיימת. מצד שני, זהו אחד הביטויים המדהימים ביותר של געשיות בעולם כולו, וכמובן, הבולטים ביותר באיים הקנריים.

P.N. דל Teide ממוקם במרכז האי, בגובה ממוצע של 2,000 מטרים, ואת הפסגה שלו מייצג את השיא הגבוה ביותר בספרד, עם 3,718 מטרים. הנתונים הרשומים שלה כוללים גם כי הוא הפארק הלאומי ביותר ביקר בספרד ובאירופה, מקבל כ -3 מיליון תיירים בשנה.

מנקודת מבט גיאומורפולוגית אנו מתמודדים עם פלא הטבע. המבנה של הדוד ואת Teide-Pico-Viejo stratovolcano הם ייחודיים על פני כדור הארץ. למרות שערכו אינו נשאר שם. מאות קונוסים, coladas או מערות עם חשבון אשר להעשיר את העניין המדעי שלהם נופי. לשם כך הם מוסיפים את עושרם של החי והצומח, עם כמות גדולה של אנדמיזם קנרי ומינים בלעדית של הפארק.

הפארק הוקם בשנת 1954, בהכרה על הייחודיות הגעשית והביולוגית שלו. ההרחבה שלה היא כמעט 19,000 דונם, מה שהופך אותו הגדול והוותיק ביותר של כל הפארקים הלאומיים של האיים הקנריים. יש לה אזור הגנה היקפית, והוא מוקף בפארק הטבע קורונה פורסטאל, אשר, עם 46,612.9 דונם, הוא האזור הטבעי המוגן הגדול ביותר בכל הקהילה האוטונומית של האיים הקנריים.

איך להגיע לשם?
גואגואה (אוטובוס):
מפוארטו דה לה קרוז, קו 348. מקוסטה אדג'ה, קו 342.
מכונית:
מצפון על כביש TF-21 La Orotava-Granadilla או על כביש TF-24 La Laguna-El Portillo. מדרום, בכביש TF-21. מן המערב, דרך כביש TOC-38 בוקה טוס-צ'יו.
מה לראות?
נסיעה באזור, אפילו על ידי מכונית, הוא מחזה. הנוף עוצר נשימה לא משנה היכן אתה מסתכל. כדי להכיר את זה יותר לעומק, עדיף לעלות על הכביש וללכת אחר. הניגוד הגדול ביותר הוא בין אלה המגיעים צפונה לבין אלה המגיעים לדרום. הקנאדה דל טידה (Caladas del Teide) יוצר קאלדרה ענקית על קוטר של 17 ק"מ, אשר יושב על פיקו דל טיידה (Pico del Teide), 3,718 מטרים, המהווה את הגבוה ביותר בספרד ואת הר הגעש השלישי בגודלו בעולם. השלג של הפסגה ליד זרמי הלבה שנשפכים על מדרונותיה יוצרים שילוב ייחודי שאינך מתעייף מהתפעלות.

אם אתה הולך באביב אתה לא יכול לפספס את tajinaste אדום נפלא, אשר יכול להגיע 3 מטרים גבוה יש אלפי פרחים זעירים של אדום עז. עוד אוצר ייחודי בעולם הוא סגול טיידה, סמל וגאווה של הפארק, אשר רק מעל 2,500 מ 'גובה. אם אתה מקבל לראות אותה, להרגיש מאוד, בר מזל.

אם הנוף והצמחייה הם כמו מכוכב אחר, החי הוא לא הרחק מאחור. תסתכל מקרוב על חיות קטנות. רבים מהחרקים שאתם רואים לא ימצאו בשום מקום אחר. תוכלו גם למעוד על זוחלים ייחודי, כגון לטאה דלקת, רב שנתי או בורי. אם אתה חובב ציפורים, כאן תוכל לזהות את הבזלת, את הצוואה הזהב וכמה מינים אנדמיים כגון chaffinch כחול. למרות שזה מין שהציג האדם, עלינו להדגיש יונק יוצא דופן: המופלון של קורסיקה. אנו מאתגרים אותך למצוא אותו משום שהוא נוטה להיות חמקמק מאוד בנוכחות בני אדם.

מה לעשות?
אחת החוויות המרגשות ביותר הממתינות לכם בפארק הלאומי היא לעלות על הרכבל. תחנת הבסיס היא בגובה 2,356m ואת התחנה העליונה ב 3,555m. המעבר בין התחנות נמשך כ 8 דקות והתחושה היא מחשמלת. בסיום הסיור תוכלו ליהנות מנופים יוצאי דופן מנקודת המבט.

גם אם יש לך את כבל הרכבל אל התחנה העליונה, אתה עדיין לא יכול להגיד שאתה כבר לנקודה הגבוהה ביותר בספרד. מכאן מתחיל שביל לעלות למכתש ברגל. זה לוקח בערך 40 דקות הקושי הוא גבוה אבל אתה יכול להתפאר לחברים שלך כי הגעת לגג של המדינה עם גרב. אם אתה בר מזל מספיק כדי למצוא יום בהיר, אתה יכול להיות מוקסם עם נוף של עד 4 איים מהחלק העליון של מסה מרשימה זו: גראן Canaria, La Palma, אל Hierro ו לה Gomera, כמו גם את האי טנריף עצמו, אשר יוצגו רגליך גאה ביופיים. כדי ליהנות מחוויה בלתי נשכחת זו יש צורך לקבל היתר מיוחד המתבקש באינטרנט www.reservasparquesnacionales.es. מומלץ להזמין אחד או חודשיים מראש בהתאם לזמן של השנה